Strona główna/Aktualności/X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

17 Maja 2019
kategoria:
Aktualności

X Mielecki Festiwal Nauki i TechnikiW dniach 9 - 11 maja 2019 odbył się X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki dedykowany dzieciom i młodzieży, w którym brał udział zakład Lear w Mielcu.

Tegorocznej edycji przyświecało motto „Per aspera ad astra” czyli „Przez trudy do gwiazd”. Tradycyjnie głównymi obszarami zainteresowań były specjalizacje województwa podkarpackiego takie jak: lotnictwo, kosmonautyka, motoryzacja, robotyka oraz telekomunikacja.

Stoisko naszej firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda i z czego składa się wiązka elektryczna do samochodu. Pokazaliśmy również wiązkę hybrydową oraz działanie światłowodu i prawidłowe pozycjonowanie przewodów.

Po raz kolejny festiwal podkreślił, jak wielkie znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodego pokolenia ma rozwijanie pasji odkrywania oraz pogłębianie zainteresowań naukami technicznymi. W przyszłości planujemy brać udział w kolejnych edycjach tego festiwalu.

X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

przesuń do początku strony