Strona główna/Aktualności/Kolejny raz wspieramy szkoły

Kolejny raz wspieramy szkoły

24 Maja 2018
kategoria:
Aktualności

Kolejny raz wspieramy szkołyDział Zakupów Centralnych przekazał w kwietniu bieżącego roku ponad 300 książek i bajek w języku angielskim bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie.

Pomysł został przyjęty z dużym entuzjazmem ze strony Dyrekcji i nauczycieli języka angielskiego tejże szkoły, świadomych iż nauka poprzez czytanie to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów przyswajania języka obcego. Zorganizowano lekcję otwartą dla kilku klas zakończoną zabawą z recytacją i tłumaczeniem prostych rymowanek. Dzieci były zachwycone, widząc wśród książek pozycje już im znane i ciekawe ich brzmienia w języku angielskim. Kolorowe ilustracje, nowe tytuły, interesująca tematyka - wszystko budziło ich zainteresowanie. Każde, zrozumiałe choćby z kontekstu słówko odbierały jako wielki sukces. Ucieszyła ich informacja, że przekazane książki będą dostępne w bibliotece szkolnej, a co więcej, będą również wykorzystywane podczas zajęć językowych.
Miło nam, że mogliśmy mieć swój mały wkład w podróż dzieci do świata książek i doskonalenie języka angielskiego.

Kwietniowa akcja, którą pilotowała Halina Nartowska, jest kontynuacją ubiegłorocznej, w której to książkami obdarowaliśmy kilka szkół i bibliotek w rejonie Tychów i Jarosławia.
Jeszcze raz dziękujemy naszym kolegom i koleżankom z Lear Anglia za hojność, Dyrektor Zakupów Beacie Hamilton za organizację zbiórki oraz działom Logistyki w Coventry i Jarosławiu za organizację transportu.

Akcja nadal trwa. Kolejna szkoła zostanie obdarowana już za kilka miesięcy.

Dominika Markowicz
Senior Purchasing Manager

 Poniżej zdjęcia z akcji:

przesuń do początku strony