Strona główna/Aktualności/Jarosławskie Pola Nadziei w Lear

Jarosławskie Pola Nadziei w Lear

23 Maja 2018
kategoria:
Aktualności

Jarosławskie Pola Nadziei w Lear21-22 kwietnia 2018 roku w Jarosławiu miała miejsce akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”. Jest to kampania (zapoczątkowana w 1948 roku w Szkocji) mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. W Polsce obecna jest od 1998 roku, Jarosław po raz drugi przyłączył się do tej akcji. W tym roku po raz pierwszy nasi pracownicy mogli wesprzeć finansowo tę szczytną kampanię.

W Jarosławiu zbieraliśmy pieniądze na potrzeby Jarosławskiego Hospicjum im Św. Jana Pawła II.

Symbolem tej akcji są żonkile, kwiaty pojawiające się w ogrodach i na skwerach na wiosnę, uznawane za symbol nadziei.

W piątek, 20 kwietnia 2018, żonkile były widoczne w naszych biurach i na stanowiskach pracy, Pieniądze zbierali nasi pracownicy będący jednocześnie członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Do specjalnie oznakowanych skarbonek wrzucaliśmy datki w zamian otrzymując żonkile. Dzięki hojności naszych pracowników udało się nam zebrać 5 364,88 złotych.

Byliśmy naprawdę dumni, kiedy na konferencji podsumowującej Jarosławskie Pola Nadziei, zostaliśmy wymienieni jako jedyny zakład pracy, który przyłączył się do akcji w Jarosławiu i jako grupa, która zebrała tak dużą kwotę pieniędzy na ten szczytny cel.

W Jarosławiu i okolicach udało się w sumie zebrać ponad 115 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zamontowanie klimatyzacji w salach chorych i na sprzęt medyczny.

przesuń do początku strony