Strona główna / Praktyczny Start / Praktyczny Start

Praktyczny Start

Praktyczny Start to próba wyjścia naprzeciw zainteresowaniu młodych ludzi mających niebawem wejść na rynek pracy praktyczną stroną szeroko pojętej działalności biznesowej w przemyśle motoryzacyjnym.

Branża ta w ostatnich latach prężnie się rozwija, zwłaszcza w naszym regionie, w związku z czym istnieje duże prawdopodobieństwo, że spora część absolwentów zarówno uczelni technicznych, jak i ekonomicznych wkrótce się z nią zetknie.

Nasz projekt ma im przybliżyć realia codziennej pracy w firmach z tej branży oraz, zważywszy na specyficzne uwarunkowania, umożliwić odpowiednio wczesne podjęcie decyzji co do ewentualnego zainteresowania ofertą rekrutacyjną w obszarze motoryzacji. Największy nacisk kładziemy na praktyczną stronę przedsięwzięcia.

Jest to zatem unikalna szansa zaobserwowania "na żywo" jak działania czy procesy w przedsiębiorstwie są realizowane przez ludzi, którzy w nim pracują i jednocześnie zmierzenia się z typowymi dla branży problemami, których dotyczyć będą warsztaty.

Przewidzieliśmy dwa warianty projektu Praktyczny Start, pierwszy dla studentów i absolwentów uczelni technicznych, a drugi - ekonomicznych i humanistycznych.

Zakres pierwszego z nich obejmuje takie obszary działalności firmy jak Logistykę, Produkcję, BHP, Technologię, Utrzymanie Ruchu, IT, Jakość, Ciągłe Doskonalenie oraz Zarządzanie Projektami, a drugiego Finanse i Kontroling, Zakupy, Kalkulację Kosztów, HR, Logistykę i Ciągłe Doskonalenie. Warsztaty ułożone są w blokach tak, żeby każdy uczestnik miał szansę przyjrzeć się każdemu z prezentowanych obszarów.

Partnerzy projektu:

 

Rekrutacja trwa do 10 kwietnia 2015 lub do wyczerpania miejsc

Zapisz się