Strona główna / Lear / Historia

Historia

Najważniejsze fakty z historii Lear
 

  • Historia Lear Corporation sięga 1917 roku, kiedy została utworzona spółka American Metal Products. AMP wytwarzała wyroby o wysokiej jakości oraz niskich cenach i dostarczała je do wiodących przedsiębiorstw w Detroit - takich jak Ford, Chrysler i General Motors.
     
  • Organizacja rozszerzyła się na skalę globalną poprzez utworzenie joint venture z japońskim producentem NHK w roku 1987. W 1988 wyodrębniła się Lear Seating Corporation. Nowa siedziba spółki oraz Centrum Techniczne znalazły się w Southfield, w stanie Michigan. W ciągu następnych lat firma wdrażała produkcję coraz większej liczby komponentów, m.in. lekkich ram z magnezu czy zintegrowanych siedzeń dla dzieci.
     
  • W lipcu 1995 roku Lear otworzył nowe CENTRUM ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGII i Badań w Southfield, Michigan, przeznaczone do rozwoju nowych wyrobów oraz wdrażania zaawansowanych technologii wytwarzania. Kilka przejęć spółek o istotnym znaczeniu przyczyniło się do dalszego rozwoju Lear’a i do jej obecności w skali globalnej. Włączenie Intertronics™ do zakresu produkcji rozszerzyło możliwości wytwórcze Lear’a w zakresie elektroniki systemów wyposażenia wnętrza pojazdów.
     
  • Sukces Lear od zawsze jest wynikiem silnego dążenia do zapewnienia możliwie najlepszych usług producentom samochodów na świecie, dzięki zrozumieniu ich potrzeb.